Duminica, 16 septembrie 2012, ora 11:00, Red Goblin a organizat la magazinul de la Universitate al 4-lea concurs A game of Thrones LCG, de data aceasta extended. Jucatorii au participat cu un deck de minim 60 carti din 3xCore Set + toate Deluxe Edition + 3xChapter pack Cicles. Au fost prezenti 13 jucatori, iar concursul s-a incheiat in jurul orei 18:00. Taxa de participare a fost de 20ron/persoana (cu o bautura racoritoare inclusa), iar fondul de premii a fost de 130 lei.

Sistemul de joc a fost cel Swiss. Au existat 4 runde in sistem piramidal, apoi semifinala si finala. O runda a durat 50 minute, iar obiectivul jucatorilor a fost ca in acel interval de timp, sa fie primii care aduna 15 power. Nu au fost situatii de egalitate, dar au existat 2 meciuri in care a fost depasita limita de timp.

Ca de fiecare data, concurentii au fost competitivi dar prietenosi si bine dispusi, creand o atmosfera placuta in jurul lor. Au participat atat persoane care au mai venit la competitiile anterioare, cat si jucatori noi. Lista concurentilor este urmatoarea:

Locul I: Dan D. – Stark 3+1, (meciuri castigate+finala mare)
Locul II: Andrei I. – Greyjoy 4+0, (meciuri castigate+finala mare)
Locul III:. Cristi R– Lannister 3+1, (meciuri castigate+finala mica nejucata)
Locul IV: Daniel M. – Stark 3+1, (meciuri castigate+finala mica nejucata)
Locul V: Andrei M. – Lanniester 2+1, (meciuri castigate+meciuri la limita de timp)
Locul VI: Cosmin T. – Targaryan 2 (meciuri castigate)
Locul VII: Alex T. – Baratheon 2 (meciuri castigate)
Locul VIII: Alex B. – Martell 2 (meciuri castigate)
Locul IX: Daniel R. – Targaryan 2+1, (meciuri castigate+ meciuri la limita de timp)
Locul X: Felix D. – Stark 1 (meciuri castigate)
Locul XI: Mihai O – Lannister 0+1 (meciuri castigate + meciuri pe bara)
Locul XII: Alex M. – Stark 0+1 (meciuri castigate + meciuri pe bara)
Locul XIII: Cosmin M. – Greygoy 0+1 (meciuri castigate + meciuri pe bara).

Informatii la nivel de punctaj: meciuri castigate : 5 puncte; meciuri pe bara: 5 puncte; meciuri la limita de timp: 3 puncte, meciuri pierdute: 0 puncte.

Dan D., fiind castigatorul concursului anterior, a intrat in mod automat cu o victorie in competitie, acumuland in final 3 victorii si o infrangere.

Persoanele care au avut meciuri pe bara au fost trase la sorti (fiind dintre cei care pierdusera un meci in runda anterioara).